It tegelane Eestis

Kui ma peaks täna palkama omale uut töötajat, siis esimesest voorust läbi saamiseks peab olema CV täidetud korralikult. Kui CV on auklik või kaherealine, siis ei toimu isegi vestlust mitte.

Vestluseni jõudmiseks sõltub siiski ka ametikohast, kas otsin algajat või täielikku proffi. Üldjuhul kui meeskonna koormus ei ole väga kõrge, siis üldjuhul on paremad tulemused kui võtta algaja, kes ise nokitseb ja kellel on suurem huvi. Võrreldes siis spetsialistiga, kes töövälisel ajal IT-ga ei tegele ja on oma saavutustes väga kindel.

Tänase kogemuse juures on selge, et kõige olulisem on IT-tegelasel huvi oma eriala vastu. Kui inimene räägib kirglikult oma erialast, toob välja mingeid hobiprojekte või räägib raamistikest, mida praegu juurde õpib, siis see on igal juhul tohutuks plussiks. Kui näiteks selline inimene konkureeriks Taltechi IT-Arenduse õppekava lõpetanuga, kes pole peale kooli mitte ühtegi muud IT asja teinud või õppinud, siis igal juhul võtaksin ilma kõrghariduseta huvilise.

Miks? Erinevaid raamistike ja keeli on metsikult palju, iga natukese aja tagant tekib mõni uus lähenemine või praktika. Kui inimene ei käi eluga kaasas ja teeb ainult kohustusliku osa, siis kahjuks keerulisemate probleemidega ei saa see inimene ka hakkama. Huviline teeb kasvõi kauem ja googeldab kodus edasi, aga probleem saab lahendatud ja järjekordne kogemus saab seljakotti pandud.

Muidugi siin ei saa äärmustesse minna, huviline peab ka oskama ja aru saama. Puhtalt huvist ei piisa, aga kui inimesel on tõesti huvi, siis tahes tahtmata tekib ka mingi kogemus. Näiteks mingit mängu või tarkvara kasutades vea leidmise korral on ju mõistlik see viga kõigi jaoks ära parandada. Mis siis, et kulutad 10 korda rohkem aega, et asi omale selgeks teha.

Kokkuvõtvalt paneks mina omadused järjekorda selliselt:

  1. Tahe teha seda asja, milleks me palkame.
  2. Suhtumine peab olema arengule suunatud ja avameelne, aus.
  3. Suhtlemisoskus ehk siis meeskonnaga sobimine.
  4. Võime areneda ja leida küsimustele vastuseid kui ei saa küsimusestki aru. (“ei oska” ei kuulu sõnavarasse)
  5. Erialased oskused.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: